AZ ELSŐ GUBANC
Ismerkedj meg az energia természetével. Sokszor hajlamosak vagyunk úgy gondolni a fizikai síkon levő dolgokra, hogy azok anyagok. Amikor azonban elmélyedünk az anyag szerkezetében, felfedezzük az atomokat. Teljesen mindegy, hogy szilárd, folyékony, vagy légnemű a fizikai síkon levő anyag, mert az anyagot alkotó atomok ugyanolyan szerkezetűek. Az atommagot meglehetősen nagy távolságban elektronfelhő veszi körbe és a köztes területet vákum tölti ki. Az atomban levő alkotók mozgásuk és viselkedésük tekintetében energia jeleget mutatnak.
A fizikai síkon gyakran gondolunk egyféleképpen az energiára... a hőmérséklet, a fény, a mozgás, a biokémiai változás és az elektromosság, mind átalakítható egyikből a másikba... és ezt az energiát a teozófia gondolkodói fohatnak hívják. Azonban létezik egy fizikai síkról kevésbé érzékelhető energia, amit életenergiának, pránának, kinek, chinek szoktak nevezni.
Hajlamosak vagyunk azt képzelni, hogy amikor a lakásunkban a kályhában tüzet gyűjtunk és befűtünk, hogy a lakást feltöltjük energiával. Pedig csak a fohat energiát alakítjuk át egyik állapotából a másikba.
Az is gyakran felmerülő gondolat, hogy amikor hideg van, akkor több húst és zsíros terméket kell fogyasztani, mert az megtartja a testünk energiáját és kevésbé fázunk. Persze a táplálkozásunknak meglehetősen kevés köze van az energiagazdálkodásunkhoz, így ez az állítás leginkább a placebó szerű hiedelmeinkre épül.
Azt azonban végképp nem akarjuk tudomásul venni, hogy a napi gondolkodásunk mennyi energiát emészt fel. Az embertársainkkal zajló interakciók (beszélgetések, élethelyzetek, feszültségek) hatására veszítjük el a legtöbb energiát.
A magam részéről szeretem "Isten első megnyilvánulásának" nevezni a mindenséget betöltő energiát... és ha ezt szeretnénk megérteni, akkor hasznos erre időt szánni, mert csak úgy tisztul ki a kép.
Az AURALÁTÁS egy képesség, amelyre mindenki képes, akinek működő szeme van. Egy nagyon fontos gondolattal kezdünk, amely az összes spirituális gyakorlatok elvégzésénél jelszóvá válhat:
TUDOM HOGY KÉPES VAGYOK RÁ, NEM AKAROM, HANEM HAGYOM, HOGY MEGTÖRTÉNJEN!
A születésünkkor a szemünk a periférikus látásra van ráállva, csak néhány hónap elteltével kezd megbarátkozni a fókuszált látással. Az auralátás technikája a periférikus látásmódban történik, amelyet néhány előkészítő gyakorlat előz meg, a könnyebb alkalmazhatóság érdekében. A gyakorlottab auralátók megbarátkoznak az első és a második auraréteg szétválasztásával.
Te is tapasztaltad már, hogy az utadon haladva olyan események történtek veled, amelyek később visszagondolva nem történhettek véletlenül.
Maga a véletlen szó pedig tökéletes meghatározás. A véletlen azt jelenti, amiről nem vélekedünk... amiről pedig nem vélekedünk, az úgy történik meg, hogy nincs róla előzetes gondolatunk. Tehát azok a dolgok, amelyek mégis megtörténnek velünk, de szükséges fordulópontjai az életünknek, mert láthatóan más irányba kezünk el haladni, bizony igenis véletlenek.
A Tudat működése szétbontható egy tudatos és egy tudattalan csoportra. Ennek köszönhető, hogy a gondolkodásunk a tudatos tudat koncentrációja hatására alakul ki, míg a tudatalatti tudat rögzíti mindazokat, amikor a tudat nem kapcsolódik az ébrenléti állapot emberéhez.
A napi eseményeink kis százalékát a tudatos tudattal, a mérlegelő gondolkodás tervezési funkciójával teremtjük meg. Viszont a nagy részét a tudatalattink vetíti ki és teremti meg, amely eseményeket mi véletleneknek, vagy szinkronisztikus élményeknek hívunk.
Teremtésről beszélünk... mégpedig nem is akármilyen teremtésről... egy olyan mátrixról, amelyben a Földön élők egységesen részt vesznek és én ezen játékosok közül válogatom ki azokat, akikkel nekem feladatom van.
A kiválasztás szintén a tudatalatti feladata és sosem mérlegeli, hogy ez jó, vagy rossz érzéseket fog-e kiváltani bennünk. A kiválasztás egyetlen célja a fejlődés megélése. Az Elme persze mérlegel, hogy mi jó neki és mi rossz... ennek hatására az Ego szenved attól, amit az Elme rossznak talál... és ezt senki sem szereti megélni.
A magam részéről szeretem "Isten második megnyilvánulásának" nevezni a Tudat teremtő erejét.